İznik'te Ne Nerede?
Tarihi, doğası ve zengin kültürüyle ünlü İznik köyleri
ANKET
İznik'e yapılan hizmetleri yeterli buluyor musunuz?


PİYASA BİLGİLERİ
DövizAlışSatış
Dolar 2.722 2.7269
Avro 2.9553 2.9606
SAYFA GÖSTERİM İSTATİSTİĞİ
Bugün: ................... 493
Dün: ....................... 3432
Toplam: .................. 3046725
Üye sayımız: .......... 271
IP: ....... 54.161.255.61
FACEBOOK SAYFAMIZ
İZNİKLİ ÜNLÜLER
Zeki FINDIKOĞLU - Ressam

İznik’in Boyalıca Kasabasından bir ailenin çocuğu olan sanatçı 1965 senesinde Devlet Güzel Sanatlar Akademisine ( Mimar Sinan Üniversitesi) kabul edildi.

Türkiye’nin en tanınmış ressam ve hocalarından olan Bedri Rahmi Eyüboğlu, Neşet Günal ve Adnan Coker atölyelerinde eğitimini tamamladıktan sonra,1973 senesinde The George Washington Universitysi’ne davet edilen sanatçı Amerika Birleşik Devletlerine doktora yapmak için gitti. 1975’te eğitimini tamamladıktan sonra University of District of Columbia’ya Profesör olarak giren Zeki Fındıkoğlu, ABD dört değişik üniversitede Profesör ve Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 1990’dan bu yana Maryland Eyaleti Üniversite siteminin bir parçası olan Montgomery College’de Güzel Sanatlar, Computer Graphics, Tiyatro ve Müzik bölümlerinin başkanlığını yapmaktadır.

Aziz Nesin ve Talan Sait Halman’la beraber kitaplar resimleyen sanatçı, çalışmalarına ABD’de ve Türkiye’de devam etmektedir. Eserleri İstanbul Modern ve Sabancı Müzeleri koleksiyonunda olan Uluslar arası ortamda yüzün üzerinde kişisel sergiler açmış ve ödüller kazanmıştır.

Türk Kültür Vakfı tarafından en başarılı Türk Ressamları listesine alınan sanatçı Türk Kültürünü ve Sanatını yaptığı resimler ve yazdığı kitaplarla dünya çapında tanıtmaya devam etmektedir.

FOTOĞRAFLAR
ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi unuttum  
İZNİK VİDEO ARŞİVİ İznik Tanıtım Filmleri
İZNİK FOTOĞRAFLARI İznik Fotoğraflari
GEÇMİŞTE İZNİK Geçmişte İznik
USTA ELLERİMİZ Usta Eller
YAŞAM'DAN PORTRELER Yaşam'dan Portreler
ETKİNLİK HABERCİSİ
           
NÖBETÇİ ECZANELER
Bugün
Filiz Eczanesi
Esentepe Mah. 189 Sok. No:10 Karacabey/Bursa
Saat 18:00 - 08:00  Açık
İZNİK'TE HAVA
İznik Tarihinden Tarihi Helenistik döneme inen İznik, Roma Bizans Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır.